Bądźmy w kontakcie
Projekt Xubuntu Polska powstał głównie w celu zebrania polskich użytkowników i miłośników systemu Xubuntu oraz środowiska graficznego Xfce w większą społeczność, oraz w celu pomocy początkującym. Jest to projekt w całości hobbystyczny. Jesteśmy grupą nieoficjalną i nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z Canonical, jednakże staramy się utrzymywać stały kontakt z zespołem ludzi związanych z rozwojem Xubuntu. Poniżej znajdziesz informacje gdzie nas znaleźć i jak do nas dołączyć.

Kanał IRC  #xubuntu-pl Subreddit  r/XubuntuPolska Adres e-mail  xubuntu@linux.pl Forum  (w przygotowaniu)

Kanał tekstowy IRC

Kanał IRC to dobre miejsce na nieco luźniejsze rozmowy na tematy związane z Xubuntu i nie tylko. Znajdziesz nas na kanale #xubuntu-pl w sieci Freenode. Kanał możesz mieć otwarty w karcie przeglądarki, ale polecamy korzystanie z programu dedykowanego do komunikacji w sieci IRC, np. HexChat (program ten jest dostępny w oficjalnych repozytoriach). Dobrym zwyczajem jest pozostanie na kanale nieco dłużej, mając go otwartego w tle.

Nasz subreddit

Nasza społeczność jest też obecna w serwisie Reddit, odwiedź nasz subreddit r/XubuntuPolska i dołącz do dyskusji. Jest to na chwilę obecną najlepsze miejsce do pisania w sprawach pomocy w rozwiązaniu problemów z systemem lub jego instalacją. Oczywiście luźniejsze dyskusje na tematy poboczne są również mile widziane.

Główny adres e-mail

Możesz nam również wysłać wiadomość e-mail na nasz główny adres xubuntu@linux.pl w każdej sprawie dotyczącej naszej społeczności oraz systemu Xubuntu. Z chęcią przeczytamy również Wasze opinie, sugestie lub uwagi dotyczące naszej strony i zawartych na niej treści.

Forum społecznościowe

W przygotowaniu. Forum pojawi się, gdy przejdziemy na płatny hosting.

Nasz zespół

Jeśli potrzebujesz skontaktować się z nami bezpośrednio, poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe. Pamiętaj jednak, że nie jest to odpowiednia forma kontaktu, gdy szukasz pomocy w instalacji lub konfiguracji swojego systemu. Jeśli masz problem z Xubuntu, opisz go na naszym subreddicie lub na naszym kanale IRC, gdzie więcej osób będzie mogło pomóc.

ondondil

Pomoc przy poradnikach oraz sugestie

Mariusz Kubański (Spass)

Administrator strony
Adres e-mail: spass@linux.pl
Komunikator Jabber (XMPP): spass@jid.pl