Pobierz najnowsze wydania Xubuntu
Poniżej znajdziesz odnośniki do pobrania oficjalnych (zawierających polską wersję językową) wydań Xubuntu w postaci plików ISO. Zalecaną wersją dla większości użytkowników jest wersja o rozszerzonym okresie wsparcia, czyli LTS. Znaczna większość komputerów pracuje na 64-bitowej architekturze procesorów (x86-64 / AMD64), więc najprawdopodobniej to właśnie tej wersji potrzebujesz.

Do pobrania plików poprzez sieć Torrent potrzebny jest zewnętrzny program, np. Transmission. Jeśli nie wiesz jak pobierać pliki poprzez sieć Torrent, użyj linków bezpośrednich. Nie wiesz co zrobić z plikiem ISO? Zapoznaj się z tym krótkim poradnikiem: Jaką wersję Xubuntu pobrać i co zrobić z plikiem ISO?

Data wydania: 26 kwietnia 2018

Wydanie LTS: Xubuntu 18.04 Bionic Beaver

Aktualne wydanie punktowe: 18.04.2
Jest to wydanie o rozszerzonym, 3-letnim okresie wsparcia, czyli do 29 kwietnia 2021. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie wydania.

Linki bezpośrednie Desktop 64-bitDesktop 32-bit
Torrent Desktop 64-bitDesktop 32-bit


Data wydania: 18 października 2018

Wydanie regularne: Xubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish

Jest to wydanie z 9-miesięcznym okresem wsparcia, czyli do 18 lipca 2019. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie wydania.

Linki bezpośrednie Desktop 64-bitDesktop 32-bit
Torrent Desktop 64-bitDesktop 32-bit


Data wydania: 21 kwietnia 2016

Starsze wydanie LTS: Xubuntu 16.04 Xenial Xerus

Aktualne wydanie punktowe: 16.04.6
Jest to wydanie o rozszerzonym, 3-letnim okresie wsparcia, czyli do 21 kwietnia 2019. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie wydania. Zalecamy pobranie nowszej wersji LTS. To wydanie pobierz tylko w przypadku ewentualnych problemów z nowszymi wersjami.

Linki bezpośrednie Desktop 64-bitDesktop 32-bit
Torrent Desktop 64-bitDesktop 32-bit


Wersje testowe (Beta i Daily Build)

Osoby chcące pomóc w rozwoju nowych wersji Xubuntu mogą pobrać przygotowane w tym celu obrazy ISO. Wersje te z założenia nie są stabilne i mogą posiadać krytyczne błędy, więc przeznaczone są tylko dla zaawansowanych użytkowników, beta-testerów oraz programistów. Wersje testowe są tworzone w celu wykrycia błędów i zgłoszenia ich twórcom. Najnowsze wydanie Xubuntu Daily Build (codzienna wersja testowa) jest dostępne zawsze na tej stronie. Pozostałe, aktualnie testowane wersje oraz system do zgłaszania błędów możemy znaleźć na stronie ISO Testing tracker.

Wydania archiwalne

Archiwalne wydania Xubuntu możesz znaleźć i pobrać na przykład na stronie Softpedia. Miej na uwadze, że są to w większości bardzo stare (a co za tym idzie nieaktualne i niewspierane) wydania.