Autor: Spass
Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018
« Domyślne tapety różnych wersji Xubuntu
Domyślne tapety w Xubuntu zawsze prezentowały się dobrze - były proste i eleganckie. Poniżej znajdziesz zebrane przez nas domyślne tapety i tła w wysokiej rozdzielczości pochodzące z różnych wydań Xubuntu, zaczynając od wersji 6.06 LTS Dapper Drake (pierwsze wydanie Xubuntu). To ciekawe widzieć jak na przestrzeni lat zmieniała się ich stylistyka. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądały domyślne pulpity (układ paneli oraz ikony) starych wersji Xubuntu, odsyłam na stronę na Wikipedii poświęconą Xubuntu.

Oficjalne tapety Xubuntu

Tapety bez żadnych modyfikacji, posortowane od najstarszego do najnowszego wydania.


Z tego co mi wiadomo, wersje 10.04 LTS oraz 11.10 nie posiadały własnych tapet i korzystały z tych z poprzednich wersji.
Oficjalne tapety możesz również pobrać z Launchpada: https://bazaar.launchpad.net/~xubuntu-team/xubuntu-marketing/current/files/head:/wallpapers/


Tła Plymouth, tapety Xfce i pozostałe modyfikacje

Poniżej znajdziesz pozostałe tapety Xubuntu/Xfce w tym oficjalne tła Plymouth (ekran startowy). Niektóre z nich to tylko drobne modyfikacje, np. usunięcie kropek i tym podobnych elementów, dzięki czemu tapety wyglądają na pulpicie nieco lepiej.